Spis treści

 

W promocji przedstawiamy

nasz cykliczny SUPER HIT

oraz organizujemy prezentacje

ekonomicznie i ekologicznie uzasadnionych

nowoczesnych rozwiązań grzewczych

 

 

 

 

Polecamy :

 

 

 


 

 najnowszy SUPER HIT :

KOSPEL - KOMPLETNY PAKIET Z POMPĄ CIEPŁA - HPM2.V-12.PL

Pompa ciepła, czyli podstawa każdego zestawu

Jednostka wewnętrzna i zewnętrzna pompy ciepła stanowi fundament całego zestawu ogrzewania, który buduje się później właśnie o jej oparcie. Z tego też powodu jej wybór jest niezwykle istotny. Pod uwagę trzeba brać nie tylko moc takiej pompy, ale także szereg innych kluczowych szczegółów.

W naszej ofercie znajdziesz efektywne i ekonomiczne inwerterowe pompy ciepła powietrze/woda typu monoblok. Co to oznacza? Otóż taka pompa doskonale sprawdza się w przypadku domów jednorodzinnych. Co więcej, nasze pompy ciepła posiadają opcję sterowania dwoma obiegami grzewczymi - grzejnikami + podłogówką oraz obiegiem c.w.u. (ciepłej wody użytkowej).

Obecnie oferujemy 3 modele inwerterowych pompy ciepła:

HPM2 - 8 (2,3-8,2 kW)

HPM2 - 12 (3,8-12,5 kW)

HPM2 - 16/23 (7-23 kW)

Te trzy modele pompy ciepła różnią się między sobą mocą oraz głośnością pracy, (choć wszystkie pracują cicho). Ich ciśnienie akustyczne wynosi odpowiednio 52, 55 oraz 56 dB. Dobór mocy takiej pompy ciepła powinien być dostosowany pod kątem zapotrzebowania danego domu. Więcej o tym temacie możesz przeczytać w naszym tekście „Jak dobrać pompę ciepła? Wskazujemy błędy w doborze”.

Kiedy wiesz już, jaka pompa ciepła pasuje do Twojego domu, to czas na wybór urządzeń dodatkowych. Głównymi kandydatami na to stanowisko są bufor ciepła oraz wymiennik lub zbiornik kombinowany. 

Elementy zestawu z pompą ciepła

Do efektywnego działania pompy ciepła potrzeba dopasowanych urządzeń współpracujących. Poza jednostką zewnętrzną i wewnętrzną pompy ciepła, w takim zestawie powinien znaleźć się także wymiennik c.w.u. do ogrzewania wody użytkowej. Wymienniki przystosowane do współpracy z pompą ciepła mają odpowiednio dużą powierzchnię wężownicy. Dzięki temu są w stanie efektywnie oddawać ciepło przekazywane przez pompę.

Każda drużyna piłkarska potrzebuje pomocników w środkowej strefie boiska. Takim pomocnikiem przy pompie ciepła i pozostałych akcesoriach jest zbiornik buforowy c.o. Bufor pozwala na płynne i bezpieczne działanie pompy ciepła. Wspomaga również funkcję odmrażania pompy ciepła. Często stosowanym rozwiązaniem jest użycie zbiornika zawierającego wymiennik c.w.u. i zbiornik buforowy c.o. w jednej obudowie, aby zaoszczędzić miejsce - takie 2 w 1. 

Zbiornik łączący w sobie zalety wymiennika c.w.u. i bufora c.o. nazywany jest często “zbiornikiem kombinowanym”.

Warto dodać, że zbiornik wymiennika kombinowanego zapewnia wodę użytkową dla 4-osobowej rodziny. Jeżeli Twoja rodzina liczy więcej domowników, to wówczas wybierz drugi zestaw z osobnym wymiennikiem i buforem.

Zalety systemu ogrzewania z pompą ciepła

W instalacjach z pompą ciepła najczęściej stosuje się urządzenia różnych producentów. Dopasowane są one do siebie względem parametrów, a ich łączenie w jeden system grzewczy odbywa się podczas montażu w ogrzewanym budynku.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że wszystkie urządzenia będą ze sobą kompatybilne, nie tylko ze względu na parametry, ale również możliwości przyłączeniowe, to najlepiej postaw na kompletny system, oferowany przez producenta. Dzięki temu zarówno zakup, jak i obsługa posprzedażowa będzie realizowana w jednym miejscu, a Ty zaoszczędzisz na tym nie tylko pieniądze, ale także i sporo czasu.

Dopasowane elementy instalacji grzewczej w systemie ogrzewania HPM2.V

Decydując się na pakiet HPM2.V zyskujesz inwerterową pompę ciepła typu monoblok, która posiada wtrysk par czynnika EVI i płynną modulację mocy w zakresie od 2,3 kW do 12,5 kW (w zależności od wybranego modelu). Mówiąc prościej, pompy mają bardzo szerokie możliwości, co do ustawienia ich mocy. To zaś przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie. Pompa pracuje na ekologicznym czynniku R32.

W zestawie znajduje się również jednostka wewnętrzna posiadająca:

  • grupę hydrauliczną w postaci zaworu trójdrogowego - więcej piszemy tutaj
  • zawór bezpieczeństwa
  • naczynie przeponowe
  • automatyczny odpowietrznik
  • elektroniczny manometr

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma potrzeby zakupu i umieszczania tych elementów osobno w instalacji. Ponadto jednostka wyposażona jest w zespół grzejny o mocy 6 lub 9 kW, w zależności od typoszeregu.

przykładowy zestaw z pompą HPM2-8 i zbiornikiem kombinowanym - możliwy w wariancie z pompą 12 kW

Dodatkowo otrzymujemy zbiornik kombinowany SWVPC zawierający w jednej obudowie wymiennik c.w.u. o pojemności 250 l, z zespołem wężownic o łącznej długości 2,7 m² i zbiornikiem buforowym o pojemności 60 l. Jest to doskonała konfiguracja dla rodzin do 4 osób. Warto dodać, że w przypadku najmocniejszej pompy o typoszeregu 16/23 kW zestaw zawiera wymiennik i bufor osobno. 

Masz dodatkowe pytania dotyczące systemu ogrzewania z pompą ciepła?  Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Większa ilość ciepłej wody dzięki zastosowaniu pakietu z wymiennikiem c.w.u. i buforem c.o. 

Przy wyborze systemu ogrzewania z pompą ciepła warto zwrócić uwagę na zużycie ciepłej wody i pojemność wymiennika c.w.u. Zbiornik SWVPC dostępny w pakiecie HPM.V jest odpowiedni dla 4 osób w gospodarstwie domowym.

Z ciepłej wody będzie korzystało więcej osób? W takim przypadku postaw na pakiet HPM.P, w którym poza jednostką zewnętrzną i wewnętrzną pompy ciepła znajduje się wymiennik c.w.u. SWPC i zbiornik buforowy SVK. Wymiennik o pojemności 300 litrów jest odpowiedni nawet dla 6 osób korzystających z ciepłej wody, a powierzchnia jego wężownicy wynosi 4,2 m². 

Jest to największa powierzchnia grzewcza wśród wymienników marki Kospel, która dostępna jest z pełnym typoszeregiem pomp - od 8 kW do 16/23 kW z modulacją 2,3- nawet do 23 kW. Dzięki temu nawet 6 osobowa rodzina nie doświadczy każdego wieczora problemu „ale kto zużył całą ciepłą wodę?!”.

Zbiornik buforowy SVK posiada króćce przyłączeniowe umieszczone u góry. To rozwiązanie pozwala na umieszczenie bufora  bezpośrednio pod wiszącą jednostką wewnętrzną pompy ciepła.

   

 

  


 

 

 

CLASSIC SD DUO PLUS PLATINUM

Kotły te są (dwupaleniskowe) wyposażone w palnik ekoenergia z automatyczną zapalarką spalający paliwo typu pellet, miał, eko groszek oraz ruszt wodny umożliwiający spalanie paliw typu węgiel, drewno w sposób tradycyjny. Całkowite zasypanie zasobnika paliwem, pozwala na bezobsługową pracę kotła centralnego ogrzewania przez wiele dni. Stalowy korpus wodny w kształcie prostopadłościanu wykonany jest ze stali kotłowej P265GH o grubości 6 mm (dla elementów posiadających kontakt ze spalinami) oraz 4 mm (dla pozostałych elementów). Nowoczesna konstrukcja wymiennika umożliwia osiąganie wysokiej sprawności kotła.


Linia CLASSIC SD DUO PLUS PLATINUM posiada możliwość zamontowania SONDY LAMBDA, układu zamkniętego (wężownica schładzająca + zawór VST 112), modułu INTERNETOWEGO, modułu PLATINUM B (umożliwia sterowaniem pracą bufora), modułu PLATINUM C (umożliwia sterowaniem pracą dodatkowych dwóch zaworów mieszających, dwóch pomp mieszacza a także dodatkowym jednym termostatem) oraz możliwość zastosowania dotykowego termostatu pokojowego PLATINUM TOUCH.


Kotły przeznaczone są do systemów wodnych centralnego ogrzewania w domach jednorodzinnych, budynkach użyteczności publicznej (biurowce, hale, magazyny, itp.).

 
CLASSIC SD DUO PLUS PLATINUM

SPECYFIKACJA

PARAMETRYJEDNOSTKA S.I.MODEL KOTŁA
    CLASSIC SD DUO PLUS PLATINUM - 15CLASSIC SD DUO PLUS PLATINUM - 20CLASSIC SD DUO PLUS PLATINUM - 25
Nominalna moc cieplna [kW] 15 20 25
Zakres mocy kotła [kW] 4,2 - 15 5,1 - 20 7,5 - 25
Powierzchnia grzewcza [m2] 2,33 2,62 2,85
Powierzchnia możliwa do ogrzania [m2] 170 170 - 200 200 - 280
Pojemność wodna [L] 78 84 90
Maksymalne ciśnienie robocze [bar] 1,5 1,5 1,5
Maksymalna temperatura robocza [°C] 95 95 95
Ciśnienie próbne [bar] 4 4 4
Klasa kotła [-] 3 3 4
Sprawność kotła [%] ≤ 90 ≤ 90 ≤ 90
Pojemność zasobnika paliwa [L] 300 300 300
Paliwo [-] eko groszek, pellet, miał, węgiel kamienny, drewno eko groszek, pellet, miał, węgiel kamienny, drewno eko groszek, pellet, miał, węgiel kamienny, drewno
Przyłacze elektryczne [-] ~230V; 50Hz ~230V; 50Hz ~230V; 50Hz
Pobór mocy elektrycznej przy pracy kotła z mocą nominalną [W] 350 350 350
Pobór mocy elektrycznej przy rozpalaniu kotła [W] 1050 1050 1050
Zakres nastaw regulatora temperatury [°C] 60 - 85 (co 1°C) 60 - 85 (co 1°C) 60 - 85 (co 1°C)
Wymagany ciąg kominowy [Pa] 20 23 23
Obliczeniowy opór przepływowy ΔT. = 20K mbar 0,115 0,17 0,36
Obliczeniowy opór przepływowy ΔT = 10K mbar 0,23 0,34 0,72
Waga kotła [kg] 485 505 525
    PORÓWNAJ PORÓWNAJ PORÓWNAJ

PALIWA

 
  
____________________________________________________________________________-
 
CLASSIC SD DUO PLUS GOLD II

Kotły te są (dwupaleniskowe) wyposażone w palnik ekoenergia z automatyczną zapalarką spalający paliwo typu pellet, miał, eko groszek oraz ruszt wodny umożliwiający spalanie paliw typu węgiel, drewno w sposób tradycyjny. Całkowite zasypanie zasobnika paliwem, pozwala na bezobsługową pracę kotła centralnego ogrzewania przez wiele dni. Stalowy korpus wodny w kształcie prostopadłościanu wykonany jest ze stali kotłowej P265GH o grubości 6 mm (dla elementów posiadających kontakt ze spalinami) oraz 4 mm (dla pozostałych elementów). Nowoczesna konstrukcja wymiennika umożliwia osiąganie wysokiej sprawności kotła.


Linia CLASSIC SD DUO PLUS GOLD II obsługuje 4 Pompy, 2 termostaty, 2 mieszacze, regulacje pogodową i pokojową. Istnieje możliwość zamontowania SONDY LAMBDA, układu zamkniętego (wężownica schładzająca + zawór VST 112) oraz modułu GSM.


Kotły przeznaczone są do systemów wodnych centralnego ogrzewania w domach jednorodzinnych, budynkach użyteczności publicznej (biurowce, hale, magazyny, itp.).

 
CLASSIC SD DUO PLUS GOLD II
 

SPECYFIKACJA

PARAMETRYJEDNOSTKA S.I.MODEL KOTŁA
    CLASSIC SD DUO PLUS GOLD II- 15CLASSIC SD DUO PLUS GOLD II- 20CLASSIC SD DUO PLUS GOLD II- 25
Nominalna moc cieplna [kW] 15 20 25
Zakres mocy kotła [kW] 4,2 - 15 5,1 - 20 7,5 - 25
Powierzchnia grzewcza [m2] 2,33 2,62 2,85
Powierzchnia możliwa do ogrzania [m2] 170 170 - 200 200 - 280
Pojemność wodna [L] 78 84 90
Maksymalne ciśnienie robocze [bar] 1,5 1,5 1,5
Maksymalna temperatura robocza [°C] 95 95 95
Ciśnienie próbne [bar] 4 4 95
Klasa kotła [-] 3 3 4
Sprawność kotła [%] ≤ 90 ≤ 90 ≤ 90
Pojemność zasobnika paliwa [L] 300 300 300
Paliwo [-] eko groszek, pellet, miał, węgiel kamienny, drewno eko groszek, pellet, miał, węgiel kamienny, drewno eko groszek, pellet, miał, węgiel kamienny, drewno
Przyłacze elektryczne [-] ~230V; 50Hz ~230V; 50Hz ~230V; 50Hz
Pobór mocy elektrycznej przy pracy kotła z mocą nominalną [W] 350 350 350
Pobór mocy elektrycznej przy rozpalaniu kotła [W] 1050 1050 1050
Zakres nastaw regulatora temperatury [°C] 60 - 85 (co 1°C) 60 - 85 (co 1°C) 60 - 85 (co 1°C)
Wymagany ciąg kominowy [Pa] 20 23 23
Obliczeniowy opór przepływowy ΔT. = 20K mbar 0,115 0,17 0,36
Obliczeniowy opór przepływowy ΔT = 10K mbar 0,23 0,34 0,72
Waga kotła [kg] 485 505 525
    PORÓWNAJ PORÓWNAJ PORÓWNAJ

PALIWA

 

___________________________________________________________________

CLASSIC SD DUO COMPACT PLUS

Kotły serii CLASSIC SD DUO COMPACT PLUS są dwupaleniskowe wyposażone w palnik ekoenergia z automatyczną zapalarka do eko groszku (automatyczna zapalarka do eko groszku jest opatentowanym przez METAL-FACH Technika Grzewcza systemem rozpalania węgla). Podstawowym paliwem spalanym w palniku jest eko groszek, zastępczym paliwem jest pellet.


Na dodatkowym wodnym ruszcie występuje możliwość spalania paliw sortymentu drewno i węgiel kamienny w sposób tradycyjny. Całkowite zasypanie zasobnika paliwem, pozwala na bezobsługową pracę kotła centralnego ogrzewania przez wiele dni. Stalowy korpus wodny w kształcie prostopadłościanu wykonany jest ze stali kotłowej P265GH o grubości 6 mm (dla elementów posiadających kontakt ze spalinami) oraz 4 mm (dla pozostałych elementów). Nowoczesna konstrukcja wymiennika umożliwia osiąganie wysokiej sprawności kotła.


Ponadto konstrukcja kotła pozwala na obustronny montaż palnika. Dodatkowym usprawnieniem w kotle jest przestawny czopuch- może być skierowany ku górze bądź do tyłu. Pozwala to montować kocioł w małych kotłowniach z ograniczonym dostępem do przewodu kominowego.


Linia CLASSIC SD DUO COMPACT PLUS dzięki sterowikowi PLATINUM posiada możliwość zamontowania SONDY LAMBDA, układu zamkniętego (wężownica schładzająca + zawór VST 112), modułu INTERNETOWEGO, modułu PLATINUM B (umożliwia sterowaniem pracą bufora), modułu PLATINUM C (umożliwia sterowaniem pracą dodatkowych dwóch zaworów mieszających, dwóch pomp mieszacza a także dodatkowym jednym termostatem) oraz możliwość zastosowania dotykowego termostatu pokojowego PLATINUM TOUCH.

 
CLASSIC SD DUO COMPACT PLUS
 

SPECYFIKACJA

PARAMETRYJEDNOSTKA S.I.MODEL KOTŁA
    CLASSIC SD DUO COMPACT PLUS - 15CLASSIC SD DUO COMPACT PLUS - 20CLASSIC SD DUO COMPACT PLUS - 25
Nominalna moc cieplna [kW] 15 20 25
Zakres mocy kotła [kW] 4,2 - 15 5,1 - 20 7,5 - 25
Powierzchnia grzewcza [m2] 2,15 2,4 2,7
Powierzchnia możliwa do ogrzania [m2] 170 170-200 200-280
Pojemność wodna [L] 57 71 85
Maksymalne ciśnienie robocze [bar] 1,5 1,5 1,5
Maksymalna temperatura robocza [°C] 95 95 95
Ciśnienie próbne [bar] 4 4 4
Klasa kotła [-] 3 3 3
Sprawność kotła [%] ≤ 90 ≤ 90 ≤ 90
Pojemność zasobnika paliwa [L] 300 300 300
Paliwo [-] eko groszek, pellet, drewno, węgiel kamienny eko groszek, pellet, drewno, węgiel kamienny eko groszek, pellet, drewno, węgiel kamienny
Przyłacze elektryczne [-] ~230V; 50 Hz ~230V; 50 Hz ~230V; 50 Hz
Pobór mocy elektrycznej przy pracy kotła z mocą nominalną [W] 300 300 300
Pobór mocy elektrycznej przy rozpalaniu kotła [W] 1000 1000 1000
Zakres nastaw regulatora temperatury [°C] 60 - 85 (co 1°C) 60 - 85 (co 1°C) 60 - 85 (co 1°C)
Wymagany ciąg kominowy [Pa] 20 23 23
Obliczeniowy opór przepływowy ΔT. = 20K mbar 0,115 0,17 0,36
Obliczeniowy opór przepływowy ΔT = 10K mbar 0,23 0,34 0,72
Waga kotła [kg] 485 505 525
    PORÓWNAJ PORÓWNAJ PORÓWNAJ

 

PALIWO

 

 

TYPCSDCP – 15CSDCP – 20CSDCP – 25
A 1250 1250 1250
B 545 545 595
C 1525 1525 1525
D 550 605 605
E 1175 1175 1175
F
G 3/4” 3/4” 3/4”
H 1,5” 1,5” 1,5”
I 160 160 160
J 1,5” 1,5” 1,5”
K 135 135 135
L 110 110 110
M 680 680 680
N 600 600 600
O 140 140 140
P 730 780 780

 

 


 

 

W firmie DUKAT

miała miejsce prezentacja

ekologicznych kotłów z podajnikiem paliwa

znanej i cenionej firmy BIAWAR 

 

Kocioł Pellux Compact to przede wszystkim połączenie nowatorskich rozwiązań technologicznych z nowoczesnym i eleganckim designem. Kompaktowy kształt urządzenia i niewielkie wymiary sprawiają, że idealnie wpasowuje się w małe kotłownie, tworząc tym samym nowoczesny system ogrzewania.

Kocioł Pellux Compact o mocy 12 kW dedykowany jest do obiektów o powierzchni użytkowej nawet do 240 m(w  zależności od zapotrzebowania na ciepło budynku). Optymalna wysokość zestawu i specjalnie wyprofilowane kształty ułatwiają jego montaż oraz uzupełnienie paliwa w zasobniku (peletu).

Automatyka kotła

Za pracę kotła odpowiada nowoczesny mikroprocesorowy sterownik oparty na algorytmie FUZZY LOGIC II zapewniający precyzyjne dozowanie paliwa i powietrza, wysoką sprawność procesu spalania, modulację mocy urządzenia w zależności od zapotrzebowania na ciepło oraz sterowanie całym systemem grzewczym.

Minimum obsługi

Pellux Compact to kompletne urządzenie grzewcze zasilane ekologicznym paliwem, jakim jest pelet. Kocioł jest praktycznie bezobsługowy dzięki zastosowaniu systemów automatycznego czyszczenia rusztu palnika i wymiennika kotła. Ponadto Pellux Compact automatycznie inicjuje zapłon i wygasza się  po uzyskaniu zadanych parametrów pracy.

Obsługa kotła została zminimalizowana do kontroli i ewentualnego uzupełniania ilości paliwa (peletu) w zasobniku oraz opróżniania popiołu z szuflady (co kilka tygodni).

W połączeniu z dedykowanym podajnikiem i zasobnikiem peletu (PP10 + ZP200) otrzymujemy idealnie dopasowany zestaw, który jest w stanie zapewnić komfort cieplny oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Zalety kotła PELLUX COMPACT:

  • mikroprocesorowe sterowanie Fuzzy Logic II,
  • bardzo wysoka sprawność kotła wynosząca 92%,
  • pełna obsługa z poziomu sterownika kotła,
  • automatyczne czyszczenie wymiennika kotła,
  • automatyczne czyszczenie rusztu palnika,
  • automatyczne rozpalanie i wygaszanie kotła,
  • modulowana moc w zakresie 30 - 100%,
  • harmonogram czasowy pracy kotła,
  • wymiennik kotła oparty na systemie płomieniówek,
  • współpraca z dedykowanym czujnikiem temperatury dla każdego obiegu grzewczego,
  • współpraca z czujnikiem temperatury zewnętrznej oraz czujnikami temperatury pokojowej,
  • w standardzie obsługa jednego obiegu c.o. ze zmieszaniem oraz pompy ładującej c.w.u.,
  • możliwość rozszerzenia sterowania o kolejne 14 obiegów c.o., współpracę z buforem, instalacją solarną oraz drugim obiegiem c.w.u.,
  • możliwość sterowania  i kontrolowania pracy systemu grzewczego za pośrednictwem modułu internetowego  poprzez smartfon, tablet lub komputer (BIA24.net).
  • możliwość precyzyjnej kontroli procesu spalania poprzez moduł szerokopasmowej sondy lambda,
  • możliwość zastosowania wentylatora ciągu kominowego.

STEROWANIE PRZEZ INTERNET

PELLUX można sterować z dowolnego miejsca na świecie. Moduł internetowy BIA24.net umożliwia zdalny dostęp do bieżących informacji o systemie grzewczym oraz zmianę jego parametrów za pomocą każdego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę internetową. W aplikacji możemyzwiększyć bądź zmniejszyć temperaturę centralnego ogrzewania, sterować temperaturą ciepłej wody użytkowej i modyfikować harmonogram czasu pracy kotła.

DANE TECHNICZNE:

PELLUX COMPACTJEDN.WARTOŚĆ
Typ - K-PAA 12
Paliwo podstawowe - pelet drzewny
Moc nominalna kW 12
Waga netto kg 185
Pojemność wodna l 70
Sprawność kotła % 90÷92
Maksymalna temperatura robocza °C 85
Minimalna temperatura powrotu (na wlocie do kotła) °C 55
Maksymalna temperatura zadana kotła °C 80
Minimalna temperatura zadana kotła °C °C 60
Temperatura spalin °C 80÷150
Poziom hałasu dB 48
Średnica czopucha mm Ø140 zew.
Maksymalne ciśnienie MPa/bar 0,25/2,5
Wymagany ciąg spalin Pa 15÷18
Przekrój komina mm 160x160/Ø160
Minimalna wysokość komina m 6
Napięcie zasilania V 1 / N / PE 230 V, 50 Hz
Stopień ochrony - IP 21
Pobór mocy elektrycznej w stanie czuwania W 13
Pobór mocy elektrycznej przy mocy nominalnej W 40
Pobór mocy elektrycznej przy mocy minimalnej W 20
Gwarancja lata 3*

*Przy instalacji z zastosowanym rozwiązaniem zapewnia­jącym utrzymywanie minimalnej temperatury powrotu 55 °C
PALNIK PBMAX 12JEDN.WARTOŚĆ
Typ - PBMAX 12
Moc palnika kW 3÷12
Paliwo mm pelet drzewny Ø6÷10mm, max. długość 35 mm
Napięcie V 1 / N / PE 230 V, 50 Hz
Moc elektryczna W 40
Elektryczna moc rozruchowa W 650
Stopień ochrony - IP 21
Masa netto kg 14,5
Gwarancja lata 2

OPISWYMIARY
  1. Czopuch ø zew. 140 mm

  2. Mechanizm czyszczenia płomieniówek

  3. Turbulatory spalin

  4. Kanały konwekcyjne (płomieniówki)

  5. Komora paleniskowa

  6. Pojemnik na sadzę i popiół

  7. Palnik

  8. Wyłącznik nadprądowy

  9. Króciec zasilania czynnika grzewczego C.O. (wew. ¾")

  10. Pokrywa wyczystki

  11. Włącznik/wyłącznik główny

  12. Regulator kotła

  13. Drzwiczki kotła

  14. Kanał prowadzenia przewodów

  15. Króciec powrotu czynnika grzewczego C.O. (wew. ¾")

  16. Króciec spustowy (wew. ½")

symbol [mm]
A 1174
B 191
C 450
D 950
E 120
F 81
G 1071
H 1023
I 344
J 54
K 90
L 270

 

dni otwarte 2017

 

 

 

 

 

 


 

 

W firmie DUKAT.

miała miejsce prezentacja

ekologicznych kotłów z podajnikiem paliwa

PEREKO - znanej i cenionej Grupy ENVO

 

Ekologiczne ogrzewanie kotłem na paliwo stałe

Kocioł KSP Pelet został zaprojektowany z myślą o ogrzewaniu, które jest przyjazne środowisku naturalnemu. Ma przyznaną najwyższą, 5 klasę emisji spalin według normy PN EN 303-5:2012. Stosowanym paliwem są różnego rodzaju pelety (z drewna, słomy, łupin nasion np. słonecznika), które podczas procesu spalania nie wydzielają do atmosfery szkodliwych substancji. Granulki peletu drzewnego wypalają się niemal całkowicie pozostawiając niewielkie ilości popiołu, który można wykorzystywać jako pełnowartościowy nawóz. Wysoka wartość energetyczna peletu w połączeniu z funkcją automatycznego zapłonu, płynną regulacją mocy oraz niskim poborem prądu wpływają dodatkowo na ekonomiczną pracę kotła.

Najwyższy stopień zaawansowania technologicznego

KSP Pelet to szczytowe osiągnięcie w dziedzinie kotłów na paliwa stałe pod względem wydajności, automatyzacji obsługi i troski o środowisko naturalne. Ergonomiczna budowa urządzenia pozwala na elastyczne dostosowywanie mocy do wielkości ogrzewanej powierzchni i tym samym eliminuje powszechny, wiążący się ze stratami energetycznymi, problem przewymiarowania. Wysoka wydajność urządzenia (94%) oraz zminimalizowana potrzeba czyszczenia zostały osiągnięte dzięki usprawnionej konstrukcji wymiennika ciepła. Kocioł jest wyjątkowo funkcjonalny ze względu na niewielkie rozmiary, możliwość ustawienia kosza zasypowego [1] w dowolnym miejscu kotłowni oraz montaż drzwiczek [2] z prawej lub z lewej strony.

Obsługa ograniczona do minimum

Pracę urządzenia kontroluje nowoczesny system sterowania PELLAS [3] z płynną regulacją FUZZY LOGIC, który obsługuje 3 pompy (c.o., c.w.u oraz podłogową), siłownik zaworu mieszającego oraz ogranicznik temperatury (STB). Ponadto odpowiada on za uruchomienie kotła, kontrolowanie poziomu mocy i czyszczenie. Automatyczna zapalarka umożliwia samoczynne rozpalenie w dowolnym, wskazanym przez użytkownika momencie. W przypadku braku dostawy prądu, po jego przywróceniu kocioł może kontynuować pracę, ponieważ wszystkie ustawienia są zapisywane w pamięci systemu. Wydłużony czas bezobsługowej pracy kotła został osiągnięty dzięki zastosowaniu specjalnej technologii mieszania paliwa w komorze paleniskowej. Innowacyjna metoda spalania nadciśnieniowego chroniąca przed cofnięciem płomienia oraz stały monitoring temperatury gwarantują bezpieczeństwo użytkowników.

 

wysoka moc 
przy niewielkich gabarytach

Kotły PEREKO posiadają wysoką moc grzewczą przy stosunkowo niewielkich gabarytach. Oznacza to możliwość instalacji również w mniejszych kotłowniach.

 

piąta klasa
emisji

Certyfikat z akredytowanego laboratorium o spełnianiu 5. klasy emisji umożliwia uzyskanie dofinansowania na zakup urządzenia.

 

najwyższa
sprawność

Najbardziej efektywne wykorzystanie opału spośród wszystkiech urządzeń tej klasy dostępnych na rynku.

 

palnik 
PELLAS

Najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie stosowane w kotłach na paliwa stałe. Przeznaczony jest do spalania biomasy typu pelet, owies, pestka.

 

możliwość obsługi 
przez internet

Dodatkowy moduł pozwala na sterowanie pracą kotła przez internet.

 

 

 

 

ParametrJedn.Model
2040
Wymiary D [mm] ∅ 159
E [mm] 344 × 268
L1 [mm] 110 150
L2 [mm] 530
L [mm] 880 1150
H [mm] 1300
H1 [mm] 845 1100
H2 [mm] 150
H3 [mm] 1250
S [mm] 490
S1 [mm] 610
Paliwo podstawowe pelet
Zakres mocy cieplnej* [kW] 0 – 20 0 – 40
Powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń** [m²]

do 364

do 727

Kubatura ogrzewanych pomieszczeń [m³]

do 909

do 1818

Pojemność zasypowa kosza [dm³] 300
Pojemność wodna kotła [dm³] 95 150
Materiał wymiennika ciepła Stal P265GH [PN-EN 10028]; grubość 5 i 6 mm
Maksymalne ciśnienie robocze [bar] 1,5
Wymagany min. ciąg kominowy*** [Pa] 20 25
Zasilanie / Moc [V/W] 230 / 1200
Masa kotła bez wody [kg] 375 525
Klasa energetyczna A+
Sterowanie sterownik R.Control
Palnik Palnik na pelet X + podajnik galwanizowany o długości 2 metrów
Wyposażenie dodatkowe
Gwarancja
  • 10 lat gwarancji na szczelność spoin
  • 5 lat gwarancji na szczelność wymiennika
  • 2 lata gwarancji na podzespoły

 

dni otwarte 2017

 


 

 

W firmie DUKAT

miała miejsce prezentacja

ekologicznych kotłów z podajnikiem paliwa

znanej i cenionej firmy KOTŁOSPAW

 

kotlospaw 00

 

kotlospaw 01

 

KOVERT 15-50 kW – kocioł 5 klasy z podajnikiem ślimakowym

 

Kovert to kocioł centralnego ogrzewania, który spełnia najbardziej rygorystyczne normy emisji spalin
kovert_5_klasazanieczyszczeń wydobywających się do atmosfery w procesie spalania. Grupa kotłów Kovert to urządzenia dbające o środowisko naturalne oraz, co za tym idzie nasze zdrowie. Kocioł przebadany został przez Zakład Badań Urządzeń Energetycznych w Łodzi i uzyskał 5 klasę emisji zanieczyszczeń wg normy 303-5:2012, spełnia wymogi dotyczące ekoprojektu (ecodesign) określone Rozporzadzeniem Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 25 kwietnia 2015 r.  w sprawie wykonywania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla kotłów na paliwa stałe.

Nabywając nasz produkt mają państwo gwarancję, że kupują produkt przyjazny środowisku najwyższej jakości.

Proces spalania w naszym urządzeniu sterowany jest mikroprocesorowym sterownikiem regulujący m.in.

Funkcje realizowane przez sterownik:

  •  sterowanie wentylatorem i podajnikiem ślimakowym lub tłokowym5klasa
  •  sterowanie pompą CO
  •  sterowanie pompą CWU
  •  sterowanie pompą podłogowa
  •  sterowanie pompą cyrkulacyjna
  •  sterownie siłownikiem zaworu mieszającego
  •  możliwość podłączenia regulatora pokojowego z komunikacja RS lub tradycyjna
  •  możliwość podłączenia modułu GSM
  •  możliwość podłączenia modułu ETHERNET
  •  możliwość sterowania dwoma zaworami za pomocą dodatkowych modułów

Zalety konstrukcyjne

  1. Zaprojektowany w technologi 3D CAD SolidWorks
  2. Wykonany w technologi CNC *surowy produkt najwyższej jakości blacha kotłowa P265GH wycinana laserowo, zaginana na prasach krawędziowych minimalizując spawanie do części koniecznych
  3. Spawanie wykonane automatami spawalniczymi w technologi MIG w osłonie gazów technicznych
  4. Korpus kotła wykonany z blachy 6mm
  5. Brak awaryjnych wkładów ceramicznych – Palenisko kotła zaprojektowane w sposób obniżający emisyjność pyłów i czynników szkodliwych bez konieczności stosowania ceramiki.
  6. Blachy osłonowe kotła wykonane estetycznie i profesjonalnie dbając o każdy szczegół przy codziennym użytkowaniu.
  7. Zwiększona termoizolacyjność kotła, dla lepszej sprawności sięgającej 92% zastosowano wełnę mineralną o grubości 50mm,
  8. Odizolowana podłoga kotła
  9. Zmniejszone do minimum możliwości występowania punktowych i liniowych mostków termicznych
  10. Ekrany stalowe wyłapujące we wczesnej fazie spalania największą ilość pyłów.
  11. Duży zbiornik na paliwo wystarczający na kilkudniowy załadunek
  12. Blachy osłonowe zabezpieczające układ podawania i wentylator
  13. Kocioł charakteryzuje prostota obsługi, sprowadzająca się do okresowego usunięcia popiołu z dolnej szuflady, oraz przeczyszczenia kanałów konwekcyjnych
  14. Zasobnik kotła możemy zaadoptować w prawej bądź z lewej strony w zależności od zamówienia
  15. Paliwo do kotła dostarczane jest poprzez układ retortowy firmy Pancerpol
  16. Urządzenie można montować w układzie zamkniętym
  17. 5- letnia gwarancja

Rodzaj paliwa podstawowego

ekogroszek

 

 

 

 

 

 

 

Parametry techniczne

Parametry techniczne kotła KOVERT 25 kW
1. Typ kotła KOVERT    
25
 
2. Moc minimalna kotła kW  
25
 
3. Zakres mocy kW  
7,2÷25,3
 
4. Orientacyjna powierzchnia ogrzewanego pomieszczenia m2  
150-370
 
5. Pojemność zbiornika kotła kg  
144
 
6. Sprawność cieplna przy mocy nominalnej % 92
7. Rodzaj paliwa   Węgiel kamienny sortyment groszek energetyczny 31.2 o granulacji 5÷25 mm, zdolność spiekania RJ < 10, wilgotność do 15%, zawartość miału do 10%, popiołu ≤ 10%, temperatura mięknienia popiołu ≥ 1150°C, zawartość części lotnych 28-40%, siarka ≤ 0,6%, wartość opałowa 26 MJ/kg..
   
8. Pojemność wodna kotła l  
95
 
9. Masa kotła kg  
534
 
13. Maksymalna temperatura wody oC
90
14. Minimalna temp. powrotu i zasilania wody oC
50/60
15. Stałopalność dni
2-7
16. Maksymalne ciśnienie robocze Bar
1,5
17. Ciśnienie próbne Bar
4
18. Wymagany ciąg spalin Pa  
15÷22
19. Wymagana wysokość komina m  
6
20. Wymagany przekrój otworu kominowego cm2  
254
 
Φ  
180
 
21. Wymiary przekroju czopucha   Φ
160
22. Pobór mocy (230V/50Hz) W
180
22. Zasilanie – montowane na górnej ścianie kotła  
2 x króćce 1″
22. Powrót – montowane na tylnej ścianie kotła  
2 x mufka 1″

 

Wymiary / przekrój

przekroje_kovert

KOVERT j.m 15 kW 25 kW 35 kW
A mm   1270  
B mm   1225  
C mm    1167  
D mm    618  
E mm    1220  
F mm   1194  
G mm    1167  
H mm    592  
I mm    675  
J mm    930  
K mm    106  
L mm   785  
M mm   873  
a Φ    1″  
b Φ   160  

przekrój kovert 25kW

 

 

Sterowanie

Funkcje realizowane przez sterownik:ST580

  •  sterowanie wentylatorem i podajnikiem ślimakowym lub tłokowym
  •  sterowanie pompą CO
  •  sterowanie pompą CWU
  •  sterowanie pompą podłogowa
  •  sterowanie pompą cyrkulacyjna
  •  sterownie siłownikiem zaworu mieszającego
  •  możliwość podłączenia regulatora pokojowego z komunikacja RS lub tradycyjna
  •  możliwość podłączenia modułu ST-65 GSM
  •  możliwość podłączenia modułu ST-505 ETHERNET
  •  możliwość sterowania dwoma zaworami za pomocą dodatkowych modułów ST-61 v4 lub ST-431n
  •  oprogramowanie zPID
  •  aktualizacja programu poprzez USB

Wyposażenie sterownika:

  •  kolorowy wyświetlacz LCD
  •  czujnik temperatury CO
  •  czujnik temperatury CWU, podłogowej
  •  czujnik temperatury zaworu i powrotu
  •  czujnik zewnętrzny (bez przewodu)
  •  czujnik temperatury podajnika (zabezpieczenie)
  •  posiada zabezpieczenie temperaturowe (termik)
  •  kabel zasilający
  •  kable zasilające pompy
  •  jednomodułowa obudowa panelowa pod zabudowę kotła lub w obudowie metalowej

 

 

_______________________________________________________________________________

 

 

UP 16-30 kW – kocioł pelletowy

Informacje

01d

Ekologiczny kocioł pelletowy z dodatkowym rusztem wodnym przystosowany do palenia tradycyjnego np. węgla, drewna.

Wyposażony w sprawdzony palnik posiadający funkcję automatycznej zapalarki, czyszczenia oraz z wbudowaną dmuchawą.

Kocioł dzięki kostce szamotowej lepiej rozprowadza gazy dzięki czemu uzyskujemy wyższą sprawność.

Proces spalania kontrolowany jest przez najnowszej generacji sterownik mikroprocesorowy regulujący min. pracą palnika, dmuchawy, zapalarki, zaworu mieszającego, pompy obiegowej, oraz pompy c.w.u.

Kotły UP wyposażone są w samoczyszczący się palnik z obrotową komorą spalania KIPI. 

Zalety konstrukcyjne

  1. Estetycznie wykonana izolacja cieplna z technicznej wełny mineralnej umieszczonej w kasetach z blach ocynkowanych i malowanych proszkowo – łączy tradycyjną kolorystykę z nowoczesnością.
  2. Kanały konwekcyjne w górnej części uformowane w kształcie „półek” wpływające na dłuższą żywotność kotła oraz wysoką sprawność.
  3. Korpus kotła wykonany z atestowanej stali spawanej w osłonie gazu gwarantującej doskonałą jakość.
  4. przekroj-mDodatkowy ruszt wodny (wykonany jest z atestowanych rur grubościennych zapewniających długą trwałość), przystosowany do spalania różnorodnych paliw stałych.
  5. Uniwersalna konstrukcja pozwalająca na zmianę strony zamontowania zbiornika paliwa.
  6. Przednia wyczystka pozwalająca na wygodny dostęp do kanałów konwekcyjnych.
  7. Zbiornik paliwa o dużej pojemności pozwalający na wielodobowy załadunek.
  8. Szerokie drzwiczki rewizyjne, paleniskowe i popielnikowe posiadają uniwersalne mocowania umożliwiające łatwą zamianę kierunku otwierania w prawo lub w lewo.
  9. Drzwiczki rewizyjne, paleniskowe i popielnikowe z wmontowaną płytą termiczną zmniejszającą straty ciepła.
  10. Palnik typu ROT POWER z samoczyszczącym się układem oraz automatyczną zapalarką.

Rodzaj paliwa podstawowego

pellet

Rodzaj paliwa zastępczego

wegiel

drewno

Parametry techniczne kotła UP 16-30 kW
1. Typ kotła UP  
16
24
30
2. Moc nominalna kW
16
24
30
3. Zakres mocy kW
4÷18
6÷26
8÷36
4. Orientacyjna powierzchnia ogrzewanego pomieszczenia
do 150
do 220
do 280
5. Pojemność zbiornika paliwa l
150
210
270
6. Sprawność cieplna przy mocy nominalnej % >90
7. Rodzaj paliwa podstawowego Pellet 6-8 mm, pestki i granulat we frakcji 5-10 mm
zastępczego węgiel, drewno, biomasa
8. Pojemność wodna kotła l
63
88
118
9. Masa zestawu bez wody kg
215
275
340
10. Wielkość otworu rewizyjnego
wys.
mm
340
340
340
szer.
312
365
365
11. Głębokość paleniska mm
290
380
470
12. Szerokość paleniska mm
310
370
420
13. Maksymalna temperatura wody oC
90
14. Minimalna temp. powrotu i zasilania wody oC
50/60
15. Stałopalność dni
2-5
16. Maksymalne ciśnienie robocze Bar
1,5
17. Ciśnienie próbne Bar
4
18. Wymagany ciąg spalin Pa
25
19. Wymagana wysokość komina m
6
8
Wymagany przekrój otworu kominowego 20. ø
160
160
160
21. Wymiary przekroju czopucha ø
160
160
160
22. Pobór mocy (230V/50Hz) W
50
50
60
23 Dodatkowe przyłącza ø 1″ x 4 szt. (2 zasilania, 2 powroty montowane na tylnej ścianie)

wymiary1

UP j.m 16 kW 24 kW 30kW
A mm 1324 1395 1473
B mm 1274 1345 1423
C mm 480 527 579
D mm 961 1055 1160
E mm 168 176 179
F mm 455 549 644
G mm 788 942 1042
H mm 959 1183 1255
I mm 152 158 160
J mm 1593 1813 1974
a ø 1″ 1″ 1″

Sterowanie08m

ecoMAX 850P to urządzenie wykonane w zaawansowanej technologii. Kontroluje proces spalania w kotłach i palnikach pelletowych oraz innych kotłach na biomasę. Standardowo obsługuje obieg grzewczy CO i CWU oraz obieg mieszaczowy. Regulator dostępny jest w kompletnej zabudowie oraz w wersji z wyjmowanym panelem umożliwiającym montaż na przedniej części kotła.Ten mikroprocesorowy regulator nowej generacji oznacza dla użytkownika:

  • intuicyjną i prostą obsługę
  • korzystanie z wielu ciekawych funkcji
  • unikalny design
  • system regulacji TOUCH & PLAY
  • atrakcyjny wyświetlacz, na którym wyświetlane są informacje w postaci czytelnych ikon
  • komfort poprzez współpracę z zdalnym sterowaniem ecoSTERecoMAX 850P posiada konstrukcję modułową, zapewniającą rozbudowę BUS. Regulator steruje:
    • pracą kotła (palnika)
    • obsługuje podstawowe funkcje CO i CWU
    • pompę mieszacza oraz mieszacz

Moduły dodatkowe umożliwiają współpracę z buforem oraz układami mieszaczowymi. Ponadto istnieje możliwość współpracy z modułem sondy lambda (ecoLAMBDA). W regulatorze zastosowano system inteligentnego menu. System sprawia, że elementy niepodłączone są nieaktywne (niewidoczne). Takie rozwiązanie umożliwia łatwą i komfortową obsługę.

 

dni otwarte 2017

 

 


 

 

W firmie DUKAT

miała miejsce prezentacja

ekologicznych kotłów z podajnikiem paliwa

znanej i cenionej firmy METAL-FACH 

 

dni otwarte 2017 metal fach02

SEP

Kotły centralnego ogrzewania SEP uzyskały 5 klasę według normy PN EN 303-5:2012 spalając paliwo typu pellet oraz certyfikat Bundesamt für Wirtschaft und Ausfuhrkontrolle (BAFA). Dzięki temu kocioł zalicza się do grupy produktów, które biorą udział w programach samorządowych z dofinansowaniem na zakup takiego urządzenia. Posiadają również certyfikat TÜV Rheinland który nie tylko poddaje kontroli produkty, opakowania czy instrukcje obsługi, ale także zakłady produkcyjne, w których one powstają. Dzięki tego rodzaju wyróżnieniu możemy być pewni, że produkty jakie oferujemy są najwyższej jakości.

 

Kotły te posiadają wiele innowacyjnych rozwiązań i są przystosowane do spalania tylko jednego rodzaju paliwa pelletu. Kotły przeznaczone są do systemów wodnych centralnego ogrzewania w domach jednorodzinnych, budynkach użyteczności publicznej (biurowce, hale, magazyny, itp.).

 

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii kotły te są w stanie spalić niemal 99% zasypanego paliwa, dzięki czemu charakteryzują się wysoką sprawnością. Wszystkie te czynniki składają się na ograniczenie kosztów ogrzewania do 20%. Kotły te posiadają również indywidualnie dobrany palnik do tego modelu. Automatycznie sterowane zawirowywacze samoczynnie czyszczą wymiennik, co pozwala na niezawodną i stałą sprawność działania urządzenia. Maksymalnie uproszczona obsługa ogranicza się do zasypania podajnika, włączenia kotła oraz po kilkudniowym paleniu usunięciu popiołu z popielnika.

 

 

SD DUO BIO GOLD II

 

Kotły centralnego ogrzewania SD DUO BIO uzyskały 5 KLASĘ według normy PN EN 303-5:2012 spalając paliwo typu pellet oraz certyfikat ECODESIGN. Dzięki temu kocioł zalicza się do grupy produktów, które biorą udział w programach samorządowych z dofinansowaniem na zakup takiego urządzenia. Posiadają również certyfikat TÜV Rheiland, który nie tylko poddaje kontroli produkty, opakowania czy instrukcje obsługi, ale także zakłady produkcyjne, w których one powstają. Dzięki tego rodzaju wyróżnieniu możemy być pewni, że produkty jakie oferujemy są najwyższej jakości.


Kotły są wyposażone w palnik rynnowy BIO z automatyczną zapalarką spalający paliwo typu pellet. Kocioł posiada zamontowany system zabezpieczający przed zapłonem paliwa w postaci pellet, w zasobniku tzw. STRAŻAK. Całkowite zasypanie zasobnika paliwem, pozwala na bezobsługową pracę kotła centralnego ogrzewania przez wiele dni. Stalowy korpus wodny w kształcie prostopadłościanu wykonany jest ze stali kotłowej P265GH o grubości 6 mm (dla elementów posiadających kontakt ze spalinami). Nowoczesna konstrukcja wymiennika umożliwia osiąganie wysokiej sprawności kotła. Zastosowanie krańcówek we wszystkich drzwiczkach w kotle jest dodatkowym zabezpieczeniem, które podczas otwarcia drzwiczek przerywa pracę wentylatora nadmuchowego oraz podajnika paliwa.


Linia SD DUO BIO GOLD II obsługuje 4 Pompy, 2 termostaty, 2 mieszacze, regulacje pogodową i pokojową. Istnieje możliwość zamontowania modułu SONDA LAMBDA, sterowania GSM oraz układu zamkniętego (wężownica schładzająca +zawór VST 112).


Kotły przeznaczone są do systemów wodnych centralnego ogrzewania w domach jednorodzinnych, budynkach użyteczności publicznej (biurowce, hale, magazyny, itp.).

 

SPECYFIKACJA

PARAMETRYJEDNOSTKA S.I.MODEL KOTŁA
    SD DUO BIO GOLD II - 16SD DUO BIO GOLD II - 20SD DUO BIO GOLD II - 28SD DUO BIO GOLD II - 34
Nominalna moc cieplna [kW] 16 20 28 34
Zakres mocy kotła [kW] 4,8 - 16 6 - 20 8,4 - 28 10,2 - 34
Powierzchnia grzewcza [m2] 2,33 2,62 2,85 3,10
Powierzchnia możliwa do ogrzania [m2] 170 170 - 220 220 - 300 300 - 400
Pojemność wodna [L] 78 84 90 100
Maksymalne ciśnienie robocze [bar] 1,5 1,5 1,5 1,5
Maksymalna temperatura robocza [°C] 95 95 95 95
Ciśnienie próbne [bar] 4 4 4 4
Klasa kotła [-] 5 5 5 5
Sprawność kotła [%] ≤90 ≤90 ≤90 ≤90
Pojemność zasobnika paliwa [L] 300 300 300 300
Paliwo [-] pellet Φ 6-8 pellet Φ 6-8 pellet Φ 6-8 pellet Φ 6-8
Przyłacze elektryczne [-] ~230V; 50 Hz ~230V; 50 Hz ~230V; 50 Hz ~230V; 50 Hz
Pobór mocy elektrycznej przy pracy kotła z mocą nominalną [W] 300 300 300 300
Pobór mocy elektrycznej przy rozpalaniu kotła [W] 1000 1000 1000 1000
Zakres nastaw regulatora temperatury [°C] 60-85 (co 1°C) 60-85 (co 1°C) 60-85 (co 1°C) 60-85 (co 1°C)
Wymagany ciąg kominowy [Pa] 20 23 23 35
Obliczeniowy opór przepływowy ΔT. = 20K mbar 0,15 0,235 0,46 0,67
Obliczeniowy opór przepływowy ΔT = 10K mbar 0,3 0,47 0,92 1,34
Waga kotła [kg] 460 475 495 520
         

 

SD DUO BIO rysunek techniczny, kocioł z 5 klasą Metal-Fach Technika Grzewcza na pellet. Kocioł ze sterownikiem i dofinansowaniem. Sokółka

 

 

dni otwarte 2017